תהליך העבודה שלנו
ומטודולוגיות פיתוח

Waterfall - מה זה ולמה משתמשים בזה ?

אז מה זה Waterfall?

זוהי מטודולוגיה בה פיתוח התוכנה מתבצע בתהליך שיטתי ולוגי המורכב משלבים מוגדרים־היטב שאין לפסוח עליהם. השלבים מבוצעים בטור, זה אחרי זה, ובכל שלב יש מיקוד במשימה עיקרית אחת בלבד. זרימה זו דומה לזרימתו של מפל מים דרך מספר בריכות, מגבוהה לנמוכה, ומכאן שמה של המתודולוגיה.

צמצום בעלויות הנלוות, קבל גמישות מירבית ואף פעם אל תחמיץ את המועד

אנחנו גאים מאוד במטודולוגיית ה-Scrum Agile שלנו, אבל מטודולוגיה אחת לא מתאימה לכולם. בחלק מהפרוייקטים מטודולוגית ה-Waterfall המסורתית היא הגישה הנכונה.
 
מטודולוגיית Waterfall היא דרך מצויינת לנהל פרוייקטים קטנים בתכולה או קצרים בזמן, כאשר כל הדרישות מוגדרות בצורה מדוייקת וברורה לפני שמתחילים לכתוב קוד.
 
מטודולוגיית ה-Waterfall של MyApp מוגדרת היטב ותוצאה של אלפי שעות נסיון. הקווים המנחים שלנו מיושרים עם הסטנדרטים הגבוהים של PMBOK® על-מנת למסור את הפרוייקט בזמן, תוך שמירה על איכות מירבית ובתקציב המובטח.
 

השלבים במטודולוגיית Waterfall

ב-MyApp, כל פרוייקט Waterfall עובר בארבעת השלבים הבאים: שכלול, ביצוע, ייצוב ומסירה.
שלב השכלול בדרך כלל מבוצע תחת חוזה נפרד. בסוף השלב תקבלו את המוצרים הבאים:

מאפיינים מרכזיים במטודולוגיית Waterfall

מטודולוגית ה-Waterfall מתבססת על שיטת פיתוח תוכנה קלאסית שקלה להבנה. פרוייקטי Waterfall בדרך חולקים את המאפיינים הבאים:

למה לבחור במטודולוגית Waterfall?

עובד בצורה מייטבית לפרוייקטים קצרים. מטודולוגית ה-Waterfall היא בחירה מצויינת לפרוייקטים קצרים כאשר הדרישות והטכנולוגיה ברורים לחלוטין.

קל להבין ולנהל. במטודולוגית ה-Waterfall, לכל שלב מוגדר התוצר שלו ולוח הזמנים, מה שמאשפר ניהול נכון של לוחות זמנים ותקציב

שליטה מירבית בתקציב. מטודולוגית ה-Waterfall היא ממטודולוגיה לינארית מה שמקל למנוע חריגות בתקציב, מה שיכול להוות דרישה קריטית לחלק מהפרוייקטים.

מסמכים מפורטים. התוצרים משלב השכלול, משפיעים בצורה דרמטית על תצורת הפרוייקט, אופן הביצוע והתחזוקה שלו בהמשך הדרך.